Skip to main content
0

Twórcami gry Białe Lustro są założyciele niegdyś jednego z największych escape roomów w Łodzi - Portalu.

Portal oferował w latach 2015-2017 pokoje Świat Iluzji oraz Odwrócona Grawitacja. Te pokoje dostały drugie życie w nowych lokalizacjach, natomiast Portal w latach 2016-2018, przy współpracy z Alfa Laser Games, przy Piłsudskiego 135 na terenach obecnie rewitalizowanej Widzewskiej Manufaktury (WIMY) zbudował 3 kolejne pokoje: Kwarantanna, Ostatnia Stacja oraz Inferno. W 2018 w nowej części budynku Portal Escape Games zaczęły powstawać kolejne pokoje, i tak do połowy 2019 roku gracze rozwiązywali zagadki w Quadrum, Xpedycja, Bon Appetit, a w najlepsze trwały prace nad pokojem Apartement (btw. dwa ostatnie lekko zmodyfikowane nadal można odwiedzić w Łodzi w AlfaFun).

Na swoim koncie mamy też organizację gry miejskiej TEOria kształtOFF, odbywającej się w dniach 28-29 maja 2016 roku przy okazji eventu organizowanego przez Urban Festival – Fashion District & Street Food Bazaar, na terenie dawnej Fabryki Wyrobów Bawełnianych Franciszka Romischa czyli dzisiejsza Off Piotrkowska w Łodzi. Dodatkowo dość często organizowaliśmy zagadkowe eventy dla klientów firmowych.

W ostatnim poście na profilu facebookowym w dniu 28 sierpnia 2019 (niedługo przed tym, jak WIMA została sprzedana) Portal napisał, że “powróci do Was na pewno, tyle że w innej formie” i tak też się stało. Owocem ponad półtorarocznej pracy jest właśnie gra Białe Lustro.